Як боротися з ковтунами у котів?

AOinformСтатьи 28.01.2023 в 18:294510
Як боротися з ковтунами у котів?
Ілюстрація / Світлина: з відритих джерел
Шерсть — це один з показників здоров'я та самопочуття кішки. Її зовнішній вигляд багато в чому залежить саме від її шерсті.

Зміст

 1. Які кішки найчастіше страждають від появи ковтунів
 2. Причини появи ковтунів
 3. Що робити, щоб у кішки не було ковтунів

Які кішки найчастіше страждають від появи ковтунів

Шерсть — це один з показників здоров'я та самопочуття кішки. Та і її зовнішній вигляд багато в чому залежить саме від її шерсті. Тому салони грумінг Днепр пропонують багато послуг з догляду саме з догляду за шерстю котів. І це, безперечно, дуже важливо. Але треба дивитись глибше. Бо за появою ковтунів стоїть не лише недостатній догляд за кішкою, а й внутрішні процеси організму.

Насамперед що таке ковтуни взагалі? Це такі грудочки шерсті, які з'являються найчастіше в паху у кішки, поряд з вухами, на хвості, шиї та лапах. Вони помітні й просто оком, і відчуваються на дотик, коли ви гладите улюбленицю. 

Ковтуни найчастіше з'являються у довгошерстих та напівдовгошерстих кішок. Часто страждають від ковтунів такі породи:

 • перська;
 • мейн-кун;
 • невська маскарадна;
 • турецька ангора;
 • сибірська;
 • бірманська;
 • лісова норвезька тощо.

Але це не означає, що інші породи не можуть мати ковтунів. Доглядати кішку та її шерсть слід незалежно від того, яка в неї порода, та має вона її взагалі.

Причини появи ковтунів

кішка

Ковтуни утворюються через те, що шерсть стає заплутаною. На це впливає як те, що живі волоски закручуються між собою, та й те, що не видаються відмерлі волоски. Тому вони скатуються в грудочки та заважають кішці нормально себе почувати.

Багато хто вважає, що для того, щоб не було ковтунів, достатньо лише регулярно розчісувати кішку. Але ні. Причини того, що кішка має ковтуни, може критися глибше та напряму впливати на її здоров'я.

 1. Шерсть погіршується, якщо кішка не отримує зі свого харчування весь необхідний набір білків, жирів, вуглеводів, вітамінів, а також мікро- і макроелементів. Це впливає не тільки на шерсть, а й на весь організм в цілому.
 2. Кішки самі доглядають за собою, ретельно вилизуючись. А якщо вихованець перестав це робити, то це може бути пов'язане із запальними процесами в порожнині рота, захворюваннями шкірного покриву, апатією через погане самопочуття. Треба звернути на це увагу.
 3. Надмірне забруднення, наприклад, якщо вимазалась кішка у чомусь липкому, та не може самостійно це прибрати з шерсті, склеює волоски та провокую формування ковтуна.

Що робити, щоб у кішки не було ковтунів

Щоб запобігти утворенню ковтуна треба ретельно піклуватися про свою кішку. Треба регулярно доглядати за її шерстю, вдома та професійно у грумінг салоні https://salon.masterzoo.ua/, щоб надати їй найкращий догляд.

Потрібно годувати її якісним кормом та водити до ветеринара, щоб запобігти захворюванням та розуміти, на що слід звернути увагу. Треба слідкувати за її самопочуттям та розуміти, коли щось іде не так.

Аватар nomid Дмитрий Вовчок / nomid
Главред AOinform

28.01.2023 в 18:29 451 Статьи
4.7 // 3
Комментариев: 0
Войдите, чтобы оставить комментарий.