Розвиток хвороби псоріазу: причини, симптоми, та історія з 20 століття

AOinformСтатьи 13.05.2024 в 19:409280
Розвиток хвороби псоріазу: причини, симптоми, та історія з 20 століття
Ілюстрація / Світлина: з відритих джерел
Важливо вчасно проконсультуватися зі спеціалістом для обрання оптимального методу лікування, що дозволить контролювати цю шкірну хворобу.

​Псоріаз — це хронічне захворювання шкіри, яке може виникнути у будь-якому віці, але найчастіше виявляється у дорослих між 20 і 40 роками. Ця хвороба відома своїми папулезно-плямистими висипами зі сріблястим нальотом, які можуть з'являтися на різних частинах тіла, включаючи скальп, лікті, коліна та спину.

Псоріаз є генетичною хворобою, але також пов'язаний зі змінами у роботі імунної системи. Він може виникнути внаслідок спадковості або під впливом зовнішніх факторів, таких як стрес, інфекції або травми.

Що стосується статевої приналежності, псоріаз рівномірно поширений серед чоловіків і жінок. Однак у жінок ​psoriasis може бути помітнішим під час вагітності або після пологів через зміни в гормональному фоні.

Діти, чиї батьки мають псоріаз, мають підвищений ризик ураження цією хворобою, оскільки генетичні фактори відіграють важливу роль у розвитку захворювання.

Історія хвороби псоріазу з 20 століття

види псоріазу

Вперше псоріаз був детально описаний у літературі 19-го століття як хронічне запалення шкіри з характерними плямами та лускатими висипами. Протягом 20 століття були розроблені різні методи лікування цієї хвороби, включаючи застосування різних мазей та лікарських засобів для зменшення запалення та лускатості шкіри.

З часом були розроблені нові підходи до лікування псоріазу, такі як фототерапія та біологічні препарати, які дозволили значно покращити контроль за цією хворобою та покращити якість життя пацієнтів.

Методи лікування псоріазу: варіанти в США та в Брукліні

У Сполучених Штатах, в тому числі в Brooklyn Dermatology застосовують різноманітні методи лікування псоріазу залежно від тяжкості та місця поширення захворювання. Основні методи лікування включають:

 1. Лікування зовнішніми засобами:
  • Мазі та креми з кіротенидами або стероїдами для зменшення запалення та лускатості.
  • Препарати на основі сальіцилової кислоти для видалення луски. 
 2. Системні ліки:
  • Системні препарати, такі як метотрексат або циклоспорін, які призначаються у важких випадках для підсилення імунної відповіді та зменшення запалення.
  • Біологічні препарати, які блокують визначені частини імунної системи, які викликають запалення. 
 3. Фототерапія:
  • Ультрафіолетове опромінення у спеціалізованих кабінетах допомагає зменшити запалення та лускатість шкіри. 
 4. Комбіновані методи:
  • Деякі пацієнти можуть отримувати комбінацію зовнішніх та системних засобів лікування для покращення ефективності терапії.

лікування споріазу

Дерматологи в Брукліні, як і в усій Америці, індивідуалізують підхід до лікування псоріазу залежно від особливостей кожного пацієнта. Важливо консультуватися зі спеціалістом для обрання оптимального методу лікування, що дозволить контролювати цю хронічну шкірну хворобу і поліпшувати якість життя.

Аватар nomid Дмитрий Вовчок / nomid
Главред AOinform

13.05.2024 в 19:40 928 Статьи
4.0 // 1
Сегодня читают
Комментариев: 0
Войдите, чтобы оставить комментарий.