02:57, Вторник, 26.01.2021

Діагностування кили стравоходу

AOinformНовостиЗдоровье 24.12.2020 в 13:342110
Діагностування кили стравоходу
Іллюстрація / Фото: з відкритих джерел
Підтвердження кили стравоходу є приводом для хірургічного втручання з використанням лапароскопічної методики.
Біль у грудях, кашель, печія, ускладнене дихання, зниження рівня гемоглобіну, підвищення температури — симптоми, що можуть свідчити про різні захворювання, серед яких і грижа стравохідного отвору діафрагми. Точний діагноз буває складно поставити навіть фахівцям. Щоб виключити патологію стравоходу, варто пройти низку обстежень, які проводять у спеціалізованих медичних закладах, таких як, наприклад, Клініка Біляка, що в Ужгороді.

Клінічні дослідження дають можливість:
 • виявити грижу, оцінити її розміри та локалізацію;
 • визначити хімічний склад шлункового соку;
 • обстежити моторику органів ШКТ.
Для цього застосовуються досконалі безболісні й нешкідливі методи: контрастна рентгенографія, комп’ютерна томографія, УЗД, pH-метрія вмісту стравоходу та шлунку.

Підтвердження кили стравоходу є приводом для хірургічного втручання з використанням лапароскопічної методики.

Причини грижі стравоходу

Кила — це стан, коли зміщується анатомічне розташування органу і він пересувається до сусідньої ділянки. У випадку зі стравоходом, після ослаблення діафрагми, до його порожнини потрапляє частина шлунку, рідше — інших органів.

Причин такого явища чимало, серед них:
 • особливість анатомії конкретної людини (вроджена схильність);
 • надмірні фізичні навантаження;
 • зайва вага;
 • хронічні захворювання.
грижа стравоходу

Якою б не була причина, самостійно впоратися з проблемою не можна. Якщо стан ще не діагностований, але є підозра, треба зменшити ризики ускладнень, змінивши спосіб життя на щадний: виключити підіймання занадто важких предметів, звести до мінімуму паління, дотримуватися дієти.

Хірургічний метод виправлення вади

Лапароскопія (з давн.-грец. λαπάρα — «черево» та σκοπέω — «дивлюсь») — найменш травматичний спосіб усунення проблеми, бо не вимагає великих розрізів. Хірургічні інструменти з відеосенсором та джерелом світла вводять через незначні (до 1 см) проколи, а маніпуляції, що проводять фахівці, відображаються на моніторі.

Під час операції грижові «ворота» зашивають, а для надійності й виключення рецидиву на них закріплюють ендопротез — міцну сітку з матеріалів, що не піддаються впливу внутрішніх реакцій організму. За кілька днів пацієнт повертається додому, а на спогад залишаються невеликі шви.

Основні ознаки патології та наслідки несвоєчасного лікування

Якщо зовнішню грижу, що виявляється у вигляді пухлин під шкірою, розпізнати неважко, то внутрішня може мати ознаки іншої патології, а тому діагностується із запізненням. Тому відмовлятися від лапароскопії не слід, оскільки кила може стати причиною серцево-судинних захворювань, розладів шлунково-кишкового тракту з виникненням кровотечі.

Є кілька симптомів, які майже завжди свідчать про проблему зі стравоходом:
 • ускладнене просування їжі до шлунку, відчуття грудки у горлі;
 • регулярні печія та відрижка;
 • неприємний присмак у роті, зазвичай кислуватий чи гіркий;
 • кашель із блюванням;
 • пекучий біль у лівому підребер’ї, що посилюється під час фізичного навантаження.
лапароскопія
Щоб уникнути проблем, треба пройти обстеження, про які йшлося вище. Не варто намагатися самостійно зняти симптоми: тимчасове усунення дискомфорту не розв’яже проблему кардинально.

Чи можна жити з грижею? Донедавна операції з приводу діафрагмальної були рідкісними через складність та непередбачувані наслідки, а не тому, що люди не хворіли. Це означає, що жити з цим можна, правда, відчуваючи багато неприємних моментів і сподіваючись, що обійдеться без ускладнень. Проте, маючи можливість своєчасно провести лапароскопію, краще не відкладати процедуру на потім.

Переваги методу та післяопераційний період

Будь-яке традиційне хірургічне втручання пов’язане із втратою крові, тому лапароскопія стала революцією в хірургії. Це не лише незначні ушкодження, а також:
 • відсутність больових відчуттів після процедури;
 • швидке відновлення в післяопераційний період;
 • малопомітні рубці;
 • необтяжливі реабілітаційні заходи: відмова від водних процедур, гігієна швів, обмеження навантажень.
Якщо ви вибираєте Клініку Біляка, навіть вдасться зекономити кошти, оскільки тут не передбачено додаткових витрат на перебування, харчування та догляд.
Аватар nomid Дмитрий Вовчок / nomid
Главред AOinform

24.12.2020 в 13:34 211 Здоровье
0.0
Сегодня читают
Комментариев: 0
Оставляя комментарий на нашем сайте, пожалуйста, помните о том, что содержание и тон Вашего сообщения могут задеть чувства реальных людей, непосредственно или косвенно имеющих отношение к данной новости. Проявляйте уважение и толерантность к своим собеседникам даже в том случае, если Вы не разделяете их мнение. Пользователи, которые систематически нарушают правила, а также размещают спам — будут заблокированы!
avatar